Telefon
WhatsApp
Netanyahu'ya 'vampir' dedi, İslam dünyasına çağrı yaptı! Başıboş sokak köpekleri sorununa noktayı Erdoğan koydu
GROUP AJANS

Son dakika: Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. İsrail'in Gazze şeridinde soykırım yaptığını belirtirken, Avrupa ve ABD'ye çok sert tepki gösterdi. Netanyahu için 'kan emici vampir' ifadesini kullanan Erdoğan, İslam dünyasına da 'Daha neyi bekliyorsunuz?' diyerek seslendi.

 

Öte yandan gündemdeki başıboş sokak köpekleri için yapılacak düzenlemeyle ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, önemli ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

 • İstanbul'u bizlere armağan eden Fatih Sultan Mehmet ve ordusunu milletçe bir kez daha rahmetle anıyoruz.

-İstanbul'un fethi dünya tarihi için ne kadar önemliyse milletimizin kimliği bakımından o derece de önemlidir.

 • Fetih anlaşılmadan Yahya Kemal'in neden İstanbul'u Türk İstanbul'u diye tarif ettiği anlaşılmaz. Fetih, şehri bir gönül bahçesine, gül bahçesine dönüştürmek demektir.

 • İstanbul'un fethi ve Fatih ruhundan koparılmasına göz yummayacağız. Birileri kabullenemese de İstanbul Türk'tür, Müslümandır. Allah'ın izniyle de öyle kalacaktır.

 • Aziz İstanbul'u korumaya, güzelleştirmeye devam edeceğiz.

 • Dün 28 Mayıs seçimlerinin birinci yıl dönümüydü. İkinci turda yüzde 52,2 oyla milletimizin tercihine mahsar olarak görevi tekrar üstlendik. Buradan aziz milletime en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

 • 28 Mayıs sonrası ifşa olan gizli saklı anlaşmalar ülkemizin nasıl bir felaketin eşiğinden döndüğünü ortaya koydu. Değerlerini nasıl kolayca sattıklarını şbretle takip ediyoruz. Ortaya dökülenler buz dağının görünen kısmıdır. Asıl pazarlıklar suyun altında saklıdır.
 
 

KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ: ÇIK AÇIKLA!

 • 28 Mayıs'taki 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayının hazır bolca süresi varken, şüphe bulutları temizlemesi önemlidir. Çıksın milletin soru işaretlerini gidersin.Her şeyi açıkça itiraf etsin. Biz kim kimi hançerledi kısmıyla hiç ilgilenmedik. O zehirli hançerin milletimizin sırtına saplanmasına da göz yummadık.

 • Pazartesi günkü Kabine toplantısı sonrası bir yılda yaptıklarımızın karnesini milletimize sunacağız.
 
 

"EY ABD, BU SOYKIRIMDAN SİZ DE İSRAİL KADAR SORUMLUSUNUZ"

 • İsrail'in Gazze'de yürüttüğü soykırım, Refah'a yapılan saldırılarla çok daha kanlı bir safhaya girdi. Güya güvenli bölgedeki sivillerin yaşam mücadele verdiği çadırlara düzenlenen saldırıda 45 masum Filistinli şehit edildi. Görüntülere bakmaya kalp, can dayanmıyor. Bir baba, kafası kopmuş bebeğini dünyanın insanlığın vicdanına gösteriyor. 15 bin masum çocuktan ne istediniz? İçinizde insanlıktan kırıntı kalmadı mı? Hiç mi haddiniz yok? İnsanlığa bu kadar mı düşmansınız? Yeryüzünde hiçbir din şu vahşeti meşrulaştıramaz. Masum bir bebeğin kafasını koparmayı, sivillerin yakılarak öldürülmesini hiçbir inanç meşru gösteremez.

 • Dünya kanla beslenen vampir Netanyahu'nun barbarlığını izliyor. Ey ABD, bu soykırımdan siz de İsrail kadar sorumlusunuz. Ey Avrupa, İsrail'in bu barbarlığından siz de sorumlusunuz. İsrail'e açık açık destek verdiniz. Gazze'de sadece insanlık, masum yavrular ve bebekler ölmüyor. Gazze'de insanlık ölürken, Avrupa'da demokrasi, basın özgürlüğü, kadın hakları ve çocuk hakları ölüyor.
 
 

AA-20240529-34718462-34718460-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

"GAZZE'DE BİRLEMİŞ MİLLETLER ÖLDÜ"

 • Bu saatten sonra kimse bize basın özgürlüğünden bahsetmesin.

 • Ey BM, soykırımı durduramayacaksan sen ne işe yararsın? Dünyanın kaderi 5 ülkenin eline kaldıysa ne gerek var o binalara? BM kendi personelini bile koruyamadı. BM, ruhuyla ölmüştür.
 
 

İSLAM DÜNYASINA ÇAĞRI: DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

 • Buradan İslam ülkelerine de bir sözüm var. Ortak karar almak için daha neyi bekliyorsunuz? Tepki göstermek için daha ne olmalı? İsrailli teröristler, Müslümanların mahremine girip yatak odalarından fotoğraf paylaşıyor. Bebeklerin boynu koparılıyor. İslam alemi ne zaman Filistinli kardeşlerinin hakkını koruyacak? Allah bunun hesabını sorar.

İsrail uluslararası hukukun kontrolüne girmeden hiçbir ülke güvende değildir. Buna Türkiye de dahil. Bu barbarlık Gazze ile sınırlı mı sanıyorsunuz? Asla ve asla durmayacaklar. Hukuk ve kural tanımaz bir İsrail tüm insanlık için, dünya barışı için de bir tehdittir. Netanyahu'nun bugün izinden gittiği Hitler, geç de olsa durdurulmuştur. Tamamen kontrolden çıkmadan bu barbarlık, insanlığın ittifakıyla derhal durdurulmalıdır.

 
 
 • İsrail uluslararası hukukun kontrolüne girmeden hiçbir ülke güvende değildir. Buna Türkiye de dahil. Bu barbarlık Gazze ile sınırlı mı sanıyorsunuz? Asla ve asla durmayacaklar. Hukuk ve kural tanımaz bir İsrail tüm insanlık için, dünya barışı için de bir tehdittir. Netanyahu'nun bugün izinden gittiği Hitler, geç de olsa durdurulmuştur. Tamamen kontrolden çıkmadan bu barbarlık, insanlığın ittifakıyla derhal durdurulmalıdır.

"BU SOYKIRIM UNUTULMAYACAK"

 • İsrail ve onu destekleyenler bu soykırımın unutulacağını sanıyorlar. Açıkçası daha incesinde bunu başardılar. Ancak bu soykırım unutulmayacak. Ölen bebekleri, masum sivilleri dünya unutmayacak. Bu barbarlık unutulmayacak. Sanatçıları, yazarları, bilim insanlarını kasten öldüren bu vahşet unutulmayacak.

 • Üniversitede gençler, akademik profesörler soykırıma karşı seslerini yükseltiyorlar. Bu uğurda ağır bedeller de ödüyorlar. Buna rağmen okuldan atılma tehdidine rağmen gençler Filistin ile dayanışma halindeler.

 • Soykırım suçluları, insanlığın vicdanında olduğu gibi hukuk önünde de mahkum edilmediği sürece olmaz.

 • Kimse zannetmesin ki mesele sadece Gazze'dir. Siyonizmin içerideki tasmalı piyonlarıyla bölgedeki her ülkeyi karıştırmaya çalışmaktadırlar. İşte biz buna dur dedik. 15 Temmuz'da siyonist darbeye de geçit vermedik.

 • Türkiye'de darbeler dönemi sona ermiştir. Milli iradesine kast edilmesine müsaade etmeyeceğiz.

 • Biz pusulası millete ayarlanmış siyasetin temsilcileriyiz. Bugüne kadar rotamızı milletimiz çizdi. Sessiz yığınların sesi olduk. Ne yaptıysak milletimizi için milletimizle birlikte yaptık. Sahipsiz köpek sorununu da bu noktadan bakıyoruz.
 
 

AA-20240529-34718462-34718458-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

BAŞIBOŞ KÖPEK SORUNU

4 milyon sahipsiz köpek olduğu tahmin ediliyor. Resmi rakam ise 2 milyon. Bu sayı asimetrik olarak her yıl katlanarak artıyor. Kuduz tehdidi de büyüyor. 2023 yılında 438 bine yükseldi. Son 5 yılda hayvana çarpma şeklinde binlerce trafik kazası ve 55 ölüm gerçekleşti.

 
 
 • Keçiören'de Tunahan çocuğumuz parçalandı, Antalya'da Mahra kızımız saldırıdan kaçarken öldü. Bitlis'te 10 yaşındaki Mustafa kuduza bağlı olarak acılar içinde hayatını kaybetti.

 • Sahipsiz köpeklerin diğer evcil hayvanlara saldırdığı, vakalar var. Koruma altındaki hayvanlara da saldırdığını görüyoruz.

 • Gelişmiş hiçbir ülkede olmayan bir başıboş sokak sorunumuz var. Kuduz riski açısından Türkiye Afrika ve Asya ülkeleriyle aynı kategoride yer alıyor.

 • Biz merhamet medeniyetiyiz. Biz köpeğe zarar gelmesin diye yolunu değiştiren bir peygamberin ümmetiyiz. Canlıya her zaman merhametle yaklaştık. Yaratılanı severiz yaradandan ötürü. Kimse bize merhamet üzerinden ders vermeye kalkmasın. Hayvanları koruma kanunu biz çıkardık. Hayvanları mal statüsüden çıkarıp, can statüsüne çıkardık.

AA-20240529-34718462-34718457-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

"BU SORUNU KÖKLÜ BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜME KAVUŞTURMAMIZ ARTIK ŞART"

 • Kısırlaştırma metodu bir çözüm olmadı. Bizim bu sorunu köklü bir şekilde çözüme kavuşturmamız artık şart. Diğer ülkeleri de inceliyoruz. Toplumun büyük kesimi bu meselenin çözülmesini, sokakların güvenli hale gelmesini istemektedir. Bu çığlığa kayıtsız kalamayız.

"ÖNCELİK SAHİPLENDİRME"

 • Biz mevzuattaki değişiklikle sahipsiz köpeklerin sahiplenmesini amaçlıyoruz. Sahiplenen hayvanlar aşılanacak, kısırlaştırılacak ve çip takılacak. Biz istiyoruz ki barınaklardaki hayvanların hepsi sahiplenilsin.

 • Belediyelerin de katkı sağlamasını umuyoruz. Bunu başarabilirsek, bir sonraki adıma da gerek kalmayacağını düşünüyoruz. Böylelikle milletimizin bir sorununu daha çözmüş olacağız.

ERDOĞAN CHP'YE NE ZAMAN GİDECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'ye yapacağı iade-i ziyaret hakkında "9 Haziran'dan sonra olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile görüşme ile ilgili "Görüşmeme için hiçbir neden, sebep yoktur" dedi.

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayına alınmıştır
Mynet Youtube

 
 
 

 

Kaynak Linki: https://www.mynet.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-avrupa-ve-israil-e-cok-sert-tepki-kanla-beslenen-vampir-110107180598

GROUP AJANS

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Sidebar En Üst 300 x 250 Reklam Alanı

Reklam

GROUP AJANS

Hatay Nöbetçi Eczaneler

Anket

AYKUT BEHZETOĞLU
HAM DÖNER

E-Bülten Aboneliği

88.116666666667